Tommy Emmanuel

Australijski mistrz techniki fingerstyle (fingerpicking) oraz slapping to „człowiek-orkiestra”, który zachwyca talentem publiczność i jest uważany za jednego z najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie. Genialny samouk, jakim jest Tommy Emmanuel, używa gitary do grania linii basu, melodii, akordów i dźwięków perkusyjnych jednocześnie, co sprawia wrażenie obecności kompletnego zespołu na scenie, podczas gdy gra tak naprawdę jedna osoba. Swoją pasją i umiejętnościami, a przede wszystkim radością z gry na gitarze i miłością do muzyki, dzieli się z gitarzystami i fanami z całego świata podczas niezliczonych tournée. Każdego roku gra 300 koncertów na całym świecie. Jest uwielbiany przez każdą publiczność, także ze względu na niezwykłe poczucie humoru i sceniczną żywiołowość.

W twórczości Tommy’ego łatwo odnaleźć ślady wielu gatunków – są w niej dźwięki charakterystyczne dla country, bluegrass, jazzu, bluesa, popu, a nawet flamenco, muzyki klasycznej czy muzyki Aborygenów. Fani mogą słuchać niemal 20 albumów – nagranych solo, w duetach, w zespołach, a także albumów coverowych, które stworzył grając zarówno na akustycznej, jak elektrycznej gitarze. Sześć z jego koncertów zostało wydanych na DVD, a na jego płyty instruktażowe czekają wszyscy, którzy pokochali gitarowe granie.
Tommy współpracował z wielkimi osobowościami muzycznymi, takimi jak Eric Clapton, Stevie Wonder czy Michael Bolton.

Artysta został dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy. Jego mentor – Chet Atkins, nadał mu miano: CGP (Certified Guitar Player). Tytuł ten otrzymało tylko czterech ludzi na świecie. Wielokrotnie nagradzany przez sztandarowe profesjonalne magazyny, jak Guitar Player Magazine, Acoustic Guitar Magazine, Juke Magazine czy Rolling Stone.

Więcej info: tommyemmanuel.com

 

   

share on