Andy McKee

Andy McKee znajduje się w elitarnym gronie najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie, a jego nagrania dostępne na YouTube mają ponad 200 milionów wyświetleń. To, co przyciąga coraz większą liczbę entuzjastów jego twórczości i co wyróżnia go spośród innych artystów, to fakt, iż jego wirtuozerska muzykalność bazuje na wielkim skupieniu na strukturze utworu oraz zachowaniu melodyjności. Artysta często też sięga po wyjątkową i bardzo oryginalną gitarę harfową.

Szukając określenia dla jego stylu, najbardziej trafnym wydaje się być połączenie charakterystycznych cech twórczości Tommy’ego работа спб Emmanuela i Michaela Hedges’a. Andy zaczął komponować utwory w wieku 21 lat – wiele z nich zdobyło bardzo dużą popularność. Wśród nich wyróżnia się „Driffting” i „Rylynn” – to te kompozycje Andy’ego osiągnęły niemal 100 milionową liczbę wyświetleń na portalu youtube.

W ciągu ostatnich dwóch lat, Andy zdobył również ogromne uznanie, grając gościnnie jako solista i gość specjalny u boku Prince’a podczas играть в слоты бесплатно jednej z jego ostatnich tras koncertowych. Towarzyszył także Tommy’emu Emmanuelowi w jego europejskich i amerykańskich  występach.

Od 2001 roku Artysta wydał sześć płyt, a wśród jego muzycznych inspiracji znajdują się m.in.: Eric Johnson, Dream Theater, Björk, Bruce Hornsby, Imogen Heap, Metallica, King Crimson, Crash Test Dummies, Earth Wind and Fire oraz Peter Gabriel.

share on