Adam Palma

 

Wszechstronnie wykształcony (ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach) gitarzysta akustyczny, który swobodnie porusza się między stylami: fingerstyle, rock, country, blues, jazz i gypsy jazz. Współpracował i wielokrotnie występował na jednej scenie z największymi gitarzystami akustycznymi takimi, jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel, Biréli Lagrène oraz Joscho Stephan, Martin Taylor, Snake Davis, Jack Pearson (The Allman Brothers), Chris de Burgh and Hamish Stuart (The Average White Band, Paul McCartney), Robbie McIntosh (John Mayer, Paul McCartney). Otwierał koncerty dla takich gitarzystów, jak Al Di Meola, Albert Lee, Jerry Donahue, Bill Wyman (The Rolling Stones) i niezrównany Tommy Emmanuel. Adam doceniony jest także przez polskich wykonawców, jak: Ewa Bem, Edyta Górniak, Ewelina Flinta i Kuba Badach. Jego gra na gitarze zaistniała również w największych polskich produkcjach musicalowych: „Grease”, „Koty” czy „Taniec Wampirów”.

 

 

Adam Palma jest zdobywcą tytułu „Najlepszy Polski Gitarzysta Akustyczny” według Guitar Awards z 2014 r. Jest także jedynym работа gitarzystą fingerstyle który wystąpił przed 700 000 widownią w trakcie Przystanku Woodstock w 2011 i 2014 r. Od lat dzieli się wiedzą muzyczną na kanale YouTube pod adresem: youtube.com/adampalmamusic.

Do tej pory nagrał trzy, entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i krytyków albumy akustyczne: „Good Morning” (2010), „2012” oraz w 2017 roku – „Palm-istry”.  W 2011 roku magazyn Akustik Gitarre игровые автоматы пробки określił Adama jako  “jedną z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie fingerstyle”.


adampalma.co.uk

share on